Jak zdobyć czyjeś IP przez Facebook/Messenger

Spread the love

Wszystkie metody z użyciem linków np. Grabify, Ip2Location i innych tego typu rozwiązań zawodzą w przypadku Facebooka. Facebook maskuje prawdziwe lokalizacje oraz adresy IP użytkowników którzy wchodzą w linki przesłane na Messenger czy Facebook.

Metoda, którą zamierzam przedstawić działa w 100% i jest w 100% bezpłatna jak wszystkie opisywane na tym blogu. Wymaga trochę czasu i małej wiedzy technicznej ale pokaże prawdziwe IP określonej osoby.

Na podstawie IP możemy ustalić dane takie jak:

– przybliżona lokalizacja;
– dostawca usług internetowych;
i wiele, wiele innych.

Czego będziemy potrzebować?
1. Darmowy hosting
2. Darmowy CMS WordPress
3. Wtyczka WP Statystyki do WordPress
4. Wysłanie linku osobie docelowej

1. W internecie jest wiele ofert darmowych hostingów lub hostingów, które są darmowe a w rzeczywistości wymagają za chwilę opłaty za podstawowe funkcje, bez których nie możemy otworzyć najprostszej strony www. Dlatego po gruntownym przeglądzie wybrałem hosting, który sprosta naszym wymaganiom i jest faktycznie w 100% bezpłatny i pozwoli nam uruchomić naszą stronę opartą na WordPressie.
Taki hosting znajdziemy pod tym linkiem: https://www.hostinger.pl/darmowy-hosting

2. Drugim etapem jest instalacja darmowego oprogramowania CMS WordPress.
Więcej informacji na temat CMS WordPress:
http://www.wordpress-polska.pl
https://pl.wikipedia.org/wiki/WordPress
https://pl.wordpress.org

Nie zalecam jednak korzystania z darmowego hostingu na wordpress.com ponieważ wymaga on opłaty za instalację dodatkowych pluginów takich jak WP Statystyki, który będzie nam koniecznie potrzebny

Hosting Hostinger, który poleciłem w pierwszym punkcie posiada opcję automatycznej instalacji WordPressa, z której skorzystamy.
Należy wybrać:

3. Po kompletnej instalacji WordPress instalujemy darmową wtyczkę WP Statystyki.
Wtyczka ta zapisuje IP odwiedzających, więc będziemy wiedzieć o której dana osoba odwiedziła stronę, a linka do tej strony wysyłamy jedynie osobie docelowej.
Strona może zawierać dowolne treści, ale warto byłoby aby były to treści interesujące dla wybranej przez nas osoby. Obecnie na topie jest koronowirus, więc można skorzystać z mojej sugestii i stworzyć stronę dotyczącą wiadomości na jego temat. Nie namawiam tutaj do budowania rozległego serwisu a prostej strony z 2-3 postami.

4. Wysłanie

Link do naszej strony najlepiej przesłać poprzez komunikator messenger wybranej osobie. Polecam jednak nie robić tego osobiście aby nie wzbudzić podejrzeń a poprosić jakiegoś wspólnego znajomego o przesłanie linka osobie docelowe i nie klikanie w niego samemu.

Po tym jak osoba docelowa kliknie link, w pluginie WP Statystyki zobaczymy IP oraz miasto z którego wszedł odwiedzający. Więcej informacji (dokładniejsza lokalizacja, dostawca usług internetowych i inne) na temat odwiedzającego uzyskamy wpisując skopiowany adres IP do wyszukiwarek adresów IP, takich jak:
https://whatismyipaddress.com/ip-lookup
https://www.iplocation.net

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *