Android Smart Lock czyli inaczej inteligentne odblokowywanie

Android Smart Lock to nic innego jak inteligenta blokada , która pozwala na odblokowanie telefonu komórkowego w bezpieczny i łatwy sposób . , Android Smart Lock automatycznie odblokowuje telefon w bezpieczny sposób . Smart Lock wyeliminowuje możliwość wycieknięcia twojego pinu lub hasła.

Telefony komórkowe towarzyszą nam na każdym kroku. Nie wyobrażamy sobie bez nich życia . Z wzrostem użytkowania smartfonów do płatności mobilnych , jaki i trzymania wrażliwych danych , niezbędne jest zabezpieczenie naszego telefonu tak aby nasze dane nie zostały wykradzione. Oczywistym , jest , że powinniśmy stosować silne hasła do ochrony naszego telefonu. Lecz podawanie haseł na każdym kroku podczas odblokowywania może być uciążliwe w niektórych momentach, i tutaj z pomocą przychodzi nam Android Smart Lock to nic innego jak inteligenta blokada , która pozwala nam odblokować telefon zabezpieczony hasłem bez potrzeby jego podawania.

Aby jednak to się stało musimy spełnić pewne warunki. I tutaj właśnie smart lock wydaje się dobrym rozwiązaniem. Pozwala nam dodać miejsce zaufane takie jak miejsce naszego zamieszkania lub miejsce naszej pracy. Pozwala nam również rozpoznawać to czy urządzenie znajduje się w naszej kieszeni jeśli tak jest to po wyciągnięciu telefonu zostanie on odblokowany, to dość ciekawa opcja lecz trzeba obchodzić się z nią ostrożnie. W dzisiejszym czasach posiadanie smart zegarka to praktycznie standard, i tutaj również z pomocą przychodzi nam smartlock, który umożliwia dodanie nam zegarka jako urządzenie zaufane , i gdy tylko będziemy mieli go przy sobie będzie automatycznie odblokowywał nam nasz telefon.

Jak włączyć Android Smart Lock?

Przejdź do „Ustawienia ” następnie przejdź do zakładki „Zabezpieczenia”.

 Kliknij „Smart Lock” i wprowadź PIN swojego telefonu komórkowego. Można również skonfigurować wzór lub hasło.

Wybierz jedną z czterech opcji w oparciu o swoje urządzenie. Możesz dodawać zaufane urządzenia, miejsca, twarze

Android Smart Lock: Dodaj zaufane urządzenia (Add Trusted Devices)

Możliwość dodawania zaufanych urządzeń taki jak np. smartwatch , jest jedną z ciekawszych opcji smart lock. Gdyż jeśli dodamy nasze urządzenie do zaufanych , to gdy tylko będziemy mieli nasz zegarek przy sobie nasz telefon , będzie automatycznie odblokowywany,


Tak samo gdy np nasz telefon łączy się z bluetooth naszego samochodu , to gdy tylko do niego wsiądziemy , mając dodane jako zaufane urządzenie nasze radio, telefon będzie odblokowywany bez proszenia o hasła. sparuje się z nim i , odblokuje automatycznie. Aby dodać zaufane urządzenia do smart lock postępuj według poniższych wskazówek.

Wejdź do menu Smart Lock i kliknij Zaufane urządzenia.

Naciśnij ikonę Dodaj zaufane urządzenie i podążaj za wyświetlanymi wskazówkami.

Wybierz urządzenie na liście podłączonych urządzeń.

Trzeba pamiętać o tym , że należy ograniczyć widoczność bluetooth dla innych , żeby ktoś nie przejął naszego urządzenia.

 Android Smart Lock: Dodawanie zaufanych miejsc

Dodawanie zaufanych miejsc to , kolejna świetna opcja dostępna w smart lock. Możemy za jej pomocą dodać miejsca takie jak nasze miejsce zamieszkania , w których czujemy się bezpiecznie i często przebywamy . Musimy tylko pamiętać , że nasze urządzenie musi mieć dostęp do Internetu. Aby dodać zaufane miejsca, w których urządzenie automatycznie się odblokujmy musimy:

Wejdź do menu Smart Lock i kliknij Zaufane miejsca.

Naciśnij ikonę Dodaj zaufane miejsce i podążaj za wyświetlanymi wskazówkami.

Należy pamiętać o tym ,że Android Smart Lock będzie różnił się w zależności od wersji Androida , w starszych wersjach , jest tam dodana jeszcze opcja odblokowywanie twarzą. W nowszych kompilacjach opcja ta nie wchodzi już w skład Android Smart Lock .

Czyli jak możemy zauważyć , Android Smart Lock to ciekawe rozwiązanie . Oczywiście jeśli używamy go z głową . Każde zabezpieczenie ma najsłabsze ogniwo którym jest człowiek , wiec należy o tym pamiętać. Zwłaszcza , że w dzisiejszych czasach telefony komórkowe towarzyszą nam na każdym kroku , służą nam za portfele , co czyni je łakomym kąskiem dla złodziei . Więc należy pamiętać o tym by stosować silne hasła i nie instalować niepożądanych aplikacji co może wpłynąć niekorzystnie na nasze bezpieczeństwo.

Leave a Reply Cancel reply